Galleria Å:ssa haettavissa peruutusaika 24.8.–17.9.2017

Lisätty 4.5.2017

Galleria Å:ssa on haettavissa peruutusaika elo-syyskuulle 2017. Haku alkaa torstaina 4.5.2017 ja päättyy maanantaina 22.5.2017. Viimeisen hakupäivän postileima riittää.

Turun Taiteilijaseura ry:n ylläpitämä Galleria Å sijaitsee kahdessa kerroksessa hyvällä paikalla Turun keskustassa. Galleria on avoinna ti-pe klo 12–18 ja la-su klo 12–16.

Näyttelytila ja -vuokra
Näyttelytila on kooltaan 46 m²: katutason ikkunallinen tila 28 m² ja alakerran ikkunaton tila 18 m². Galleriatilan pohjapiirros, kuvia tiloista ja tietoa laitteistoista täällä.

Peruutusajan näyttelyvuokra on 800 euroa. Näyttelyjakso on kolmen viikon pituinen. Vuokra kattaa tilan ja valvonnan lisäksi kutsukortin ja julisteen suunnittelun, painatuksen ja postituksen, nettitiedotuksen sekä avajaistarjoilun. Myydyistä töistä Turun Taiteilijaseura perii 20 % provision.

Hakemus ja liitteet
Vapaamuotoiseen hakemukseen liitetään näyttelysuunnitelma, hyvälaatuisia teoskuvia, ansioluettelo ja mahdollinen toivomus näyttelyajasta. Kuvamateriaali toimitetaan paperikuvina (A4), joissa jokaisessa tulee olla tekijän ja teoksen tiedot kuvan etu- tai takapuolella. Kiinnitä huomiota teoskuvien laatuun.

Mikäli hakija haluaa postitse lähettämänsä materiaalin takaisin, tulee hakemukseen liittää palautuskuori riittävin postimerkein varustettuna. Näyttelyvalinnat tekee yhdistyksen hallitus ja kaikille hakijoille ilmoitetaan valinnan tuloksista sähköpostitse.

Hakemukset lähetetään osoitteeseen:

Galleria Å
Kaskenkatu 1
20700 Turku

Merkitse kuoreen ”Näyttelyhakemus”.

HUOM! Ei sähköpostihakemuksia!

Lisätiedot:

Galleria Å
galleria(at)turuntaiteilijaseura.fi
p. 045 132 4743 (aukioloaikoina ti-pe klo 12–18, la-su 12–16)

 

0 kommenttia

Jätä kommentti

(osoitetta ei julkaista)

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.